Rugsėjo 12-16 d. Suomijoje ir Baltijos šalyse lankosi TEN-T Šiaurės-Baltijos jūrų koridoriaus koordinatorė Catherine Trautmann. Vizito metu aptariama didžiausio geležinkelio infrastruktūros projekto Baltijos šalių istorijoje „Rail Baltica“ pažanga, pabrėžiant augantį „Rail Baltica“ vaidmenį besikeičiančioje geopolitinėje situacijoje ir bendrą Europos Sąjungos (ES) bei projektą įgyvendinančių šalių pareigą paspartinti projekto įgyvendinimą.
Rugsėjo 13 d. C. Trautmann Estijoje susitiko su neseniai paskirta Estijos ekonomikos ir infrastruktūros ministre Riina Sikkut, „Rail Baltic Estonia” vadovais, lankėsi Muuga uoste ir Assaku įrengiamuose „Rail Baltica“ infrastruktūros objektuose.
Rugsėjo 14 d. TEN-T koridoriaus koordinatorė susitiko su Latvijos ministru pirmininku Krišjāniu Kariņšu, parlamento nariais, susisiekimo ministru Tāliu Linkaitsiu, Finansų ministerijos atstovais, „Latvijas dzelzceļš“ vadovybe, bendrosios Baltijos šalių įmonės „RB Rail AS“ vadovais. Vizito metu kartu su bendrovės „Eiropas Dzelzceļa līnijas“ vadovais C. Trautmann taip pat lankėsi Rygos centrinės geležinkelio stoties statybų aikštelėje.
Rugsėjo 15 d. C. Trautmann tęs vizitą Lietuvoje, kur susitiks su Prezidento patarėjais transporto klausimais, LTG Grupės ir „RB Rail AS“ Lietuvos filialo atstovais, taip pat apžiūrės „Rail Baltica“ geležinkelio infrastruktūros statybas Jonavos rajone. Paskutinę vizito dieną, rugsėjo 16 d., įvyks C. Trautmann priėmimas Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijoje bei Seime. Vizitą Lietuvoje TEN-T koridoriaus koordinatorė užbaigs susitikdama su „RB Rail AS“ stebėtojų tarybos pirmininku Romu Švedu.
„Šis vizitas – aiškus signalas, kad europinės vėžės „Rail Baltica“ įgyvendinimo darbai yra itin reikšmingi ne tik Baltijos regiono, bet ir visos Europos Sąjungos mastu, ypač atsižvelgiant į išaugusią šio projekto geopolitinę svarbą. Tai liudija ir šių metų vasarą Europos Komisijos sprendimu numatytas papildomas 357 mln. eurų finansavimas „Rail Baltica“ veikloms – projektas „Rail Baltica“ pateko tarp prioritetinių transeuropinio transporto tinklo projektų, vykdomų ES valstybėse. Koordinatorės skiriamas dėmesys ir pagalba projektui leidžia optimistiškai žiūrėti į projekto įgyvendinimo iššūkius šiandieninių aktualijų kontekste“, – sako Arenijus Jackus, už projekto vykdymą Lietuvoje atsakingos bendrovės „LTG Infra“ Strategijos ir verslo plėtros vadovas bei AS „RB Rail“ stebėtojų tarybos narys.
Iki COVID-19 pandemijos tokie vizitai buvo įprastinis darbo formatas, padedantis spręsti tiek strateginės, tiek operatyvinės reikšmės „Rail Baltica“ įgyvendinimo klausimus.