Karjera / S. Šaltmeris: darbas su „Rail Baltica“ projektu suteikia galimybę jaustis dalimi „ko nors didesnio“

Steponas Šaltmeris

Steponas Šaltmeris, įmonės „LTG Infra“ „Rail Baltica“ valdymo veiklos ir reglamentavimo vadovas, sako, kad kasdienis darbas su „Rail Baltica“ projektu suteikia galimybę jaustis esant dalimi „ko nors didesnio“. 

Anot jo, žmonės vis daugiau ieško savo darbo įprasminimo, todėl dirbti su „Rail Baltica“ projektu kiekvienam komandos nariui yra unikali galimybė prisidėti prie šalies ateities kūrimo, vystant strateginės reikšmės infrastruktūrą. 

Papasakokite, kuo užsiima „Rail Baltica“ Veiklos ir reglamentavimo skyrius. Kokie esminiai yra jūsų skyriaus darbai viso projekto kontekste? 

 

Kaip tikriausiai sufleruoja jau ir pats skyriaus pavadinimas, padalinio tikslas yra žinoti viską, kas vyksta „Rail Baltica“ projekte. Mūsų komanda seka „Rail Baltica“ projekto reguliacinę aplinką ir užtikrina, kad projektas būtų vykdomas pagal visus nustatytus reikalavimus.  

Paprastai tariant, turime užtikrinti, kad įvairūs išoriniai bei vidiniai reikalavimai, kurie yra keliami „Rail Baltica“ projektui, būtų įgyvendinami tinkamai.  

 

Padaliniui taip pat yra priskirta ir veiklos plėtros sritis – „Rail Baltica“ infrastruktūros valdymo modelio vystymas kartu su projekto partneriais. Šiuo tikslu kartu su kitomis Baltijos šalimis ir už infrastruktūros valdymą atsakingomis įmonėmis ruošiamės „Rail Baltica“ geležinkelio eksploataciniam laikotarpiui, rengiame būsimus veiklos bei tarpusavio sąveikos principus. 

Be kita ko, augant „Rail Baltica“ komandai ir jos veiklos apimčiai intensyvėja ir padalinio gyvenimas, tad užtikriname ir viso „Rail Baltica“ padalinio efektyvią veiklą ir valdymą. 

Dar paminėčiau ir naujausią mūsų veiklos sritį – tarptautinį bendradarbiavimą. Šiuo metu „Rail Baltica“ infrastruktūros valdymo modelis plėtojamas kartu su projekto partneriais. Tad kartu su kitomis Baltijos šalimis ir už infrastruktūros valdymą atsakingomis įmonėmis ruošiamės „Rail Baltica“ geležinkelio eksploataciniam laikotarpiui, drauge nustatome veiklos bei tarpusavio sąveikos principus. 

Kokių pozicijų darbuotojų jūsų skyriuje bus ieškoma? Kokie reikalavimai jiems bus keliami ir kokių kompetencijų reikės?

Veiklos reglamentavimo srityje yra itin svarbu gebėti sisteminti informaciją, suprasti ne tik vieną atskirą elementą, bet ir matyti bei suvokti atskirų elementų tarpusavio ryšius, visą situacijos visumą. Tam labiausiai turėtų padėti patirtis teisės, audito, veiklos architektūros srityse. 

Plėtojant „Rail Baltica“ geležinkelio infrastruktūros valdymo modelį labai svarbu išmanyti patį geležinkelių sektorių arba turėti patirties plėtojant ir įgyvendinant panašias iniciatyvas kituose sektoriuose, pavyzdžiui, plėtojant Baltijos regioninę dujų rinką, Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizaciją su Europa. 

Planuodami tolesnį „Rail Baltica“ padalinio veiklos palaikymą bei administravimą ieškome kolegų, kurie turėtų patirties veiklos koordinavimo ar organizavimo, verslo administravimo srityse arba kuriuos domintų šios sritys.

Kuo jūsų komanda yra išskirtinė?

Padalinio veiklos sritis yra labai plati, todėl ir pats darbas itin dinamiškas, jį sunku įrėminti ar įtraukti į baigtinį funkcijų, vykdytinų užduočių sąrašą. Taigi, šiame darbe nėra monotonijos.

Antra, tai galimybė tiesiogiai bendrauti ir dirbti su tarptautiniais projekto partneriais, plėtoti valstybinės svarbos iniciatyvą kuriant „Rail Baltica“ infrastruktūros valdymo modelį, kas yra ne mažiau reikšminga ir svarbu nei pačios infrastruktūros statyba.

Trečia, mūsų komandai tenka įsitraukti į beveik visus projekto procesus bei formatus, todėl kiekvienas komandos narys turi galimybę prisiliesti prie įvairių veiklos sričių, susipažinti su tuo, ką veikia kiti padaliniai, bendrauti su įvairiais vidaus ir išorės partneriais. 

 
Papasakokite trumpai apie savo asmeninę patirtį dirbant geležinkelių srityje ir su „Rail Baltica“ projektu. Kuo jums patinka jūsų darbas, kolektyvas? 

 

Savo karjerą LTG grupėje pradėjau daugiau nei prieš penkerius metus. Nuo to laiko užaugau ir kaip specialistas – tuomet buvau dar paskutinių kursų studentas ir pradėjau dirbti kaip jaunesnysis teisininkas. Augau kartu su projektu ir per šį laikotarpį iki dabar perėjau tris pozicijas. 

Besikeičiančios pareigos, funkcijos ir atsakomybės leido vis naujai atrasti savo vaidmenį projekte ir parodė, kad karjera galima ir dirbant toje pačioje organizacijoje – mūsų įmonėje vidinė karjera itin skatinama. 

Kalbant apie komandą, mano manymu, kolektyvo sinergija labai gera, nes yra tiek ilgamečių darbuotojų, sukaupusių didelę patirtį dirbant su projektu, tiek ir naujai prisijungiančių kolegų, atsinešančių savo patirtį ir siūlančių naują požiūrį. 

Kas jus motyvuoja kasdieniame darbe?

Žmonės vis daugiau ieško ir siekia savo darbo įprasminimo. Tai pastebiu ir pats asmeniškai, tą rodo ir naujausi pasitenkinimo darbu bei darbuotojų motyvacijos tyrimai. Tokie veiksniai kaip darbo užmokestis arba darbdavio suteikiamos papildomos naudos darbuotojams nebėra lemiami ar svarbiausi.

Darbą su „Rail Baltica“ projektu vertinu kaip turintį išskirtinę prasmę. Dirbant čia tikrai galima jaustis esant dalimi „ko nors didesnio“. Ši priežastis man ir buvo vienas iš lemiamų veiksnių, kodėl pasirinkau darbą LTG grupėje, o ne tęsiau karjerą privačiame sektoriuje. 

Kokiu vienu žodžiu apibūdintumėte visą „Rail Baltica“ komandą ir kodėl būtent taip?

„Specbūrys“, nes esame speciali komanda ir siekiame specialaus tikslo, svarbaus tiek mums asmeniškai, tiek mūsų šaliai ir regionui.