Naujienos

Atgal

Žemės savininkai supažindinami su „Rail Baltica“ projektui išperkamų sklypų verte

2018 04 18

Iki šių metų pabaigos iš beveik 1 700 žemės savininkų bus išpirkta apie 1 200 žemės sklypų, reikalingų visam projektui „Rail Baltica“ įgyvendinti. Planuojama, kad suma už visą išperkamą žemę sieks apie 13 mln. eurų.

Pasak AB „Lietuvos geležinkeliai“ „Rail Baltica“ koordinavimo departamento direktoriaus Arenijaus Jackaus, iš viso išsiųsti 485 pranešimai. Šie pranešimai adresuoti ne tik Kauno rajone išperkamų žemių savininkams, bet ir gretimų žemės sklypų šeimininkams.

„Kaimynai, gavę informacinius pranešimus, neturėtų nusigąsti, kadangi iš jų žemės visuomenės poreikiams neplanuojama pirkti, o tik norima informuoti apie kaimynystėje planuojamus darbus. Taip pat visus žmones, norinčius daugiau sužinoti apie projektą, balandžio 26 d. 18 val. kviečiame į Neveronių seniūnijos salėje vyksiantį informacinį susirinkimą“. – sakė A. Jackus.

Norintys daugiau sužinoti apie projektą, informaciją apie jį gali rasti šiose svetainėse: Kauno rajono savivaldybės administracijos savivaldybės interneto svetainėje (www.krs.lt), UAB ,,Kelprojektas“ interneto svetainėje (www.kelprojektas.lt – „Naujienos“), AB „Lietuvos geležinkeliai“ interneto svetainėje (www.rail-baltica.lt – „Informacija visuomenei“), Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos interneto svetainėje (www.sumin.lrv.lt – Veiklos sritys – Geležinkelių transportas –„Rail Baltica“ projektas“).

„Rail Baltica“ – svarbiausias geležinkelių infrastruktūros projektas Baltijos regione, integruosiantis Baltijos šalis į Europos geležinkelių tinklą. Įgyvendinant projektą dalyvauja penkios Europos Sąjungos šalys: Lenkija, Lietuva, Latvija, Estija ir netiesiogiai - Suomija. Projekto įgyvendinimo prižiūrą atidžiai atlieka tiek ES Komisijos, tiek Estijos, Latvijos ir Lietuvos nacionalinės valdžios institucijos.

Bendra apskaičiuota projekto investicijų suma Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje yra apie 5,788 milijardo eurų. Investicijų Lietuvoje suma apie 2,474 milijardo eurų, iš kurių 85 proc. tikimasi finansuos ES.

Baigti tiesti europinės vėžės geležinkelį iki Talino planuojama 2025 metais, o pradėti eksploatuoti 2026 metais.