„LTG Infra“ „Rail Baltica“ Teritorijų planavimo vyr. inžinierė Aušrinė Vitkutė lankėsi Tarptautinėje geležinkelių sąjungoje Paryžiuje vykusioje „Sustainability Action Week“ – savaitinėje ekspertų konferencijoje, skirtoje pasidalinti naujausiomis tvarumo tendencijomis.
Konferencijoje dalyvavo geležinkelių industrijos atstovai iš viso pasaulio, nagrinėję, kaip efektyviai pažaboti geležinkelio triukšmo ir vibracijos poveikį aplinkai.
„Kertinė temos ašis – pristatytas Europos Sąjungos projektas „Quieter Rail“ (liet. tylesni bėgiai). Kitose sesijose pristatyti iššūkiai, su kuriais geležinkelių infrastruktūrą valdančios įmonės susiduria rengdamos tvarumo ataskaitas, kaip mažinti susidarančių atliekų kiekį, pritaikant „zero waste“ (nulinio atliekų susidarymo) principus, bei kaip geležinkeliai turi prisitaikyti prie klimato kaitos padarinių, o infrastruktūra turi tapti atspari stiprėjančioms audroms, didėjančiam momentiniam kritulių kiekiui ar karščio bangoms“, – pasakojo A. Vitkutė.
Pasak jos, daug dėmesio skirta ir lyčių lygybės klausimams geležinkelių srityje: ekskursijoje į Monparnaso geležinkelio stotį Paryžiuje dalyviai diskutavo, kodėl svarbu didinti moterų, dirbančių šioje industrijoje, skaičių.

Paskutinioji konferencijos diena skirta dirbtuvėms „Tracks of Harmony: Railways and Nature – Sustainable Land Use Day“ (Harmonijos takai: geležinkeliai ir gamta – tvaraus žemės naudojimo diena).
„Ekspertai iš viso pasaulio dalinosi įžvalgomis, kaip efektyviai išvengti gyvūnų susidūrimo su traukiniais – kaip sėkmės pavyzdys pristatytas įmonės NEEL, įsikūrusios Varšuvoje, sprendimas – akustinės sistemos su gamtos garsais, atbaidančios gyvūnus nuo geležinkelio linijų“, – kalbėjo konferencijoje dalyvavusi inžinierė.
Bendros trijų Baltijos šalių įmonės „RB Rail AS“ Tvarumo, sveikatos ir saugos skyriaus vadovė Iveta Jegere pristatė „Rail Baltica“ statybas Baltijos šalyse. Ji pabrėžė, kad projektuojant bei tiesiant europinę geležinkelio vėžę nuolat svarstoma, kaip sudaryti kuo mažesnį neigiamą poveikį gyvūnijai ir augalijai – projektuojant žaliuosius tiltus, apsaugant faunos ir floros rūšims reikšmingas buveines arba įgyvendinant atitinkamas kompensacines priemones.
„Sustainability Action Week“ pabrėžta, kad geležinkelis – tvariausia ir aplinkosauginiu požiūriu palankiausia susisiekimo priemonė. Kad ši plačiai naudojama transporto sistema taptų dar draugiškesnė aplinkai, toliau ieškoma pažangesnių ir ekonomiškai efektyvių sprendinių, kuriuos būtų galima pritaikyti mažinant geležinkelio veiklos sukuriamą neigiamą poveikį tam tikriems aplinkos elementams.
Už šį turinį atsakingas tik autorius. Europos Sąjunga neatsako už galimą jame pateiktos informacijos naudojimą.